دوره 6، شماره 2 - ( تابستان 1399 )                   جلد 6 شماره 2 صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

sabet A, jabari O, alipour S, sabet M R. Investigating the Relationship between Stress Management and Nurses' Organizational Commitment in Covid 19 Crisis, with the Mediating Role of Communication Skills Training. jmis. 2020; 6 (2)
URL: http://jmis.hums.ac.ir/article-1-241-fa.html
ثابت عباس، جباری امید، علی پور سیما، ثابت محمد رضا. بررسی ارتباط مدیریت استرس با تعهد سازمانی پرستاران در شرایط بحران کووید- 19، با نقش واسطه ای آموزش مهارت های ارتباطی. اطلاع رسانی پزشکی نوین. 1399; 6 (2)

URL: http://jmis.hums.ac.ir/article-1-241-fa.html


چکیده:   (213 مشاهده)
هدف: پرستاری ازجمله مشاغل سخت و پراسترس است که در شرایط بحران ایجادشده، این استرس دوچندان شده و لازم است مدیران سازمان¬های بهداشت و درمان برای افزایش تعهد کارکنان، استرس ایجادشده را مدیریت کنند. در این مطالعه ارتباط مدیریت استرس با تعهد سازمانی پرستاران با نقش واسطه¬ای آموزش مهارت¬های ارتباطی، موردبررسی قرار گرفت.
روش‌ها: این پژوهش از منظر هدف کاربردی و ازنظر نحوه گردآوری داده‌ها توصیفی-همبستگی است. جامعه آماری تحقیق، مدیران و پرستاران بیمارستان فارابی شهرستان بستک در استان هرمزگان طی سال 99 می¬باشد؛ که از این میان 108 نفر بر اساس فرمول کوکران به روش تصادفی طبقه¬ای انتخاب شدند. ابزار گردآوری داده¬ها، پرسشنامه است. روایی پرسشنامه به‌صورت همگرایی و محتوایی و پایایی پرسشنامه با استفاده از ضریب آلفای کرون باخ تأیید شد. جهت تجزیه‌وتحلیل داده¬ها از نرم‌افزار SPSS نسخه 25 در بخش استنباطی و از نرم‌افزار LISREL8.8 برای برازش مسیر استفاده شد.
نتایج: نتایج نشان داد که مدیریت استرس رابطه مثبت و معناداری با تعهد سازمانی پرستاران دارد، این رابطه با ضریب مسیر (19/0) و ضریب معناداری (92/2) مورد تأیید قرار گرفت. همچنین آموزش مهارت¬های ارتباطی به¬عنوان متغیر میانجی، بین مدیریت استرس و تعهد سازمانی پرستاران رابطه مثبت و معناداری ایجاد کرده است. به این صورت که رابطه مدیریت استرس با آموزش مهارت¬های ارتباطی با ضریب مسیر (5/0) و ضریب معناداری (46/6) مورد تأیید قرار گرفت و همچنین رابطه آموزش مهارت¬های ارتباطی با تعهد سازمانی پرستاران با ضریب مسیر (66/0) و ضریب معناداری (01/10) مورد تأیید قرار گرفت، این رابطه بیشترین ضریب مسیر و ضریب معناداری را دارا می‌باشد.
نتیجه‌گیری: یافته‌های پژوهش نشان می‌دهد، با توجه به بحران کووید-19 مدیریت استرس در بیمارستان¬ها و آموزش مهارت¬های ارتباطی می¬تواند به بهره¬وری و بهبود عملکرد کل پرسنل علی¬الخصوص پرستاران کمک کند و بر تعهد سازمانی آن¬ها تأثیرگذار باشد.
     
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: عمومى
دریافت: 1399/6/1 | پذیرش: 1399/6/10 | انتشار: 1399/6/10

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله اطلاع رسانی پزشکی نوین می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | Journal of Modern Medical Information Sciences

Designed & Developed by : Yektaweb